Peräpohjolan Keskusta

Click here to edit subtitle

Keminmaan Keskusta

Keskusta Keminmaassa

Kunnanvaltuutetut

Kunnallisjärjestön puheenjohtaja

Mikko Lampela


Kunnallisjärjestön varapuheenjohtaja

Tuula Eilittä


Kunnallisjärjestön sihteeri

Marjo Appelgrén

Paikallisyhdistykset

Keminmaa-Laurila

Liedakkala

Länsiranta

Lautiosaari

Ilmola

Maula

Itäkoski

Tommi Lepojärvi, valtuuston pj

Esa Vanhatalo

Eeva Lääkkö

Teemu Alatalo

Raimo Arponen

Tuula EIlittä

Mikko Lampela

Aila Kuha

Marjo Appelgrén

Jarmo Saariniemi

Sirpa Uusitalo

Maija-Liisa Ruonavaara

Erkki Puotiniemi

Kunnanhallitus

Raimo Arponen, 1. vpj, varalla Mikko Lampela

Esa Vanhatalo, varalla Jarmo Saariniemi

Eeva Lääkkö, varalla Marjo Appelgren

Tuula Eilittä, varalla Maija-Liisa Ruonavaara

Lautakunnat

Hyvinvointilautakunta

Jarmo Saariniemi, puh.joht. (Tauno Häkkinen)

Jukka-Pekka Kerimaa (Eija Kylmäniemi)

Eeva Lääkkö (Tuula Eilittä)

Raimo Arponen (Irma Kähkönen)


Sivistyslautakunta

Erkki Puotiniemi (Jouni Salmi)

Ilkka Yli-Öyrä (Pertti Yli-Öyrä)

Aila Kuha, puh.joht. (Eija Kylmäniemi)

Marjo Appelgrén (Helvi Hietala)


Tekninen lautakunta

Teemu Alatalo, varapuh.joht. (Eila Tuomaala)

Jukka Viitala (Raimo Arponen)

Jouni Salmi (Ilkka Yli-Öyrä)

Maija-Liisa Ruonavaara (Marja Jääskö)

Kunnanhallituksen edustaja Raimo Arponen


Tarkastuslautakunta

Tommi Lepojärvi, puh.joht., kv 1.2.18 § 2 (Jorma Jylänki)

Johanna Mäkiniemi (Eija Kylmäniemi), kv 22.3.18 § 18


Meri-Lapin kuntapalvelut liikelaitoskuntayhtymän

johtokunta

Mikko Lampela (Esa Vanhatalo)


Meri-Lapin ympäristölautakunta 2017-2021

Pekka Heinonen (Pertti Yli-Öyrä)


Meri-Lapin ympäristöterveys- ja

joukkoliikennejaosto

Pekka Heinonen


Tervolan maaseutulautakunta

Vesa Joutsenvaara (Ilkka Yli-Öyrä)


Perämeren jätelautakunta

Teemu Alatalo (Aila Kuha)


Lounais-Lapin ajoharjoitteluratasäätiön edustajisto

Jorma Jylänki (Mika Valikainen)


Edustajat Lapin liiton edustajainkokoukseen

Tommi Lepojärvi (Teemu Alatalo)


Länsi-Pohjan sairaanhoitopiirin kuntayhtymän valtuusto

Tuula Eilittä (Teemu Alatalo)


Kolpeneen palvelukeskuksen kuntayhtymän valtuusto

Tapio Keskimaula (Jukka-Pekka Kerimaa)


Kemi-Tornionlaakson koulutuskuntayhtymä Lappian valtuusto

Sirpa Uusitalo (Maija-Liisa Ruonavaara)


Kiinteistötoimitusten uskotut miehet

Pertti Yli-Öyrä

Vesa Joutsenvaara


Länsi-Pohjan musiikkitoimen yhteislautakunta

Erkki Puotiniemi